Nişantaşında City's alışveriş merkezinin en üst katına yeni bir kurgu yapıldı ve ismine Mahalle adı verildi. Nişantaşı na yolu düşüp de bir şeyler yeyip içmek isteyenlerin uğrayabileceği güzel yerlerden birisi bence. Daha önce bir iki kez gitmiştim ama bugünkü gitme sebebim mahalledeki biletix gişesiydi. Yarınki konser için biletlerimi aldıktan sonra iş arkadaşım Serdar ile birlikte Rigatoni'ye gittik.

Rigatoni ismi İtalyancada rigato dan gelmektedir. Yani dilimizde çizgili anlamını taşır. Rigatoni ise çizgili olan geniş boru makarna türüdür. Restoranın ismi burdan geliyor olabilir.

Küçük iki kişilik farklı renklerde kare masalar, yer yer bu masalar birleştirilerek dört yada altı kişilik masalar oluşturulmuş. Mutfak hemen yanı başınızda ve siparişinizin hazırlayan aşçıları izleyebiliyorsunuz. Sarı ve siyah renklerin hakim olduğu restoranda çok sayıda sarı tişörtlü garson ilgiyle yaklaşmaktalar. Üstelik italyan yemek kültürü hakkında bilgi sahibi olmaları da mekanın kalitesini artırıyor.

Önce birer bira söyledik, aslında italyan mutfağında şarap içmek gerek ama Serdar ile beraber bira içmeyi tercih ettim :).  Restaran ile aynı ismi taşıyan, Rigatoni isimli makarnayı menüden seçtim. 5-10 dk içerisinde hazırlandı ve servis edildi. Mantar parçacıkları , kremalı sosu ve üzerindeki eski kaşar parçacıkları ile beraber mükemmel bir lezzet. Kesinlikle tavsiye edderim. Fiyatlar biraz beklentinizin üzerinde gelebilir ama en azından denemeye değer..

Bu arada biz rigatonilerimizi bekler iken iki küçük dilim halinde pizza ikram edildi. Bir dahaki sefere pizza için gideceğim sanırım..

Sağlıcakla kalın :)

 

If you like this, follow my RSS channel!