Ticks must be between DateTime.MinValue.Ticks and DateTime.MaxValue.Ticks.

Bu basit gibi görünen hata mesajini çözmek için saatler harcayabilirsiniz. Sorun yazilimsal gibi görünse de aslinda degil. Sorun söyle gelisti; sirkette ekibimden bir arkadasa bir ASP.NET projesinde bir arayüz hazirlamasini istedim. Gün sonunda tam istedigim gibi proje içerisine yeni eklenmis bir klasörde hersey halledilmis görünüyordu. Klasörü projeye dahil ettim ve artik Visual Studio projeyi derlemiyordu. Gelen hata "Ticks must be between DateTime.MinValue.Ticks and DateTime.MaxValue.Ticks" sekilden idi. Oysaki klasör içerinde sadece birkaç görsel ve 2-3 tane de arkasinda kod bile olmayan aspx sayfasi ve CSS dosyalari mevcuttu. Içerisinde kod bile olmayan bir klasörün bu hatayi vermesi ilginç oldu.

Ardindan google üzerinde biraz arama yaptigimda http://runtingsproper.blogspot.com/2010/03/solved-error-1-ticks-must-be-between.html sayfasindaki yorumlara ulastim. buradan kendilerine tesekkür ederim;

"Thank you Run Tings Proper" :)

Soruna, linkde de bahsedildigi gibi, windows üzerinden açip baktigimda Modified Date i olmayan bu dosyalar neden oluyorlardi. Üstelik kullanilmayan bu bosyalari silerek sorunu giderdim.

Saglicakla kalin.

If you like this, follow my RSS channel!